דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

תוספות בנייה – להפוך את הבית לממלכה הפרטית שלכם

"תוספת בנייה" מתייחסת לכל חלק המתווסף לבנייה ואינו מהווה קיר גבס או שיפוץ פנימי. סגירה של המרפסת, הרחבת הבית הקיים, בניית פרגולה, הוספת חדרים לבית, הוספת קומה – כל אלו נכללים בתיאור "תוספת בנייה" ומהווים תחום ייחודי בעל תקנות בנייה וכן חוקים הנדסיים הנגזרים מיעד התוספת ומאפייניה.

לתוספות בנייה שני היבטים עיקריים:

 1. הנדסי – תוספת הבנייה צריכה להיות מותאמת לייעודה מבחינה תכנונית
 2. בירוקרטי – טיפול בכל ההליכים הנדרשים לרבות היתרי בנייה והתאמה לתקנים רלוונטיים

מה כוללות תוספות בנייה:

 • תוספת חדר בבית
 • בנייה על גג הבית
 • תוספת מבנה מחוץ לבית
 • תוספת ממ"ד
 • הוספת בריכת שחייה
 • בניית פרגולה
 • סגירת מרפסת

בתכנון חובבני או לא יסודי תוספת הבנייה יכולה להפוך להיות חריגת בנייה המהווה הן עבירה על החוק והן סכנת נפשות עבור דיירי הבית.

תוספות בנייה בביתנית

כדי להבטיח את הסטנדרטים הגבוהים בתחום, בביתנית לא מתפשרים כשמדובר בתכנון וייזום תוספות בנייה. לפיכך, אנחנו מתקדמים צעד אחר צעד עם הלקוחות שלנו. ביתנית מבצעת תוספות בנייה משני סוגים עיקריים:

 • תוספות לבית קיים
 • תוספות לבית שהוזמן מהחברה

תוספות בנייה למבנה קיים

תוספות בנייה למבנה קיים מצריכות תכנון יסודי מראש בשל הצורך בהתאמה למאפייני הבית, המידות וחומרי הגלם. במקרים מסוימים יהיה צורך בבנייה לצד המבנה הקיים ולא מעליו, בשל משקלן של יחידות הבנייה הנבנות בביתנית.

כך, ניתן לתכנן בהתאמה אישית הוספת ממ"ד, הרחבת הבית הקיים, תוספות של חדרים, בריכת שחייה או הצמדה של מבנה נוסף לצד הבית, בין אם למטרות השכרה או לכל מטרה אחרת.

תוספות בנייה למבנה של ביתנית

המבנים הנבנים על ידי החברה מתוכננים כולם לקבל תוספות בנייה בהמשך, כך שכל מבנה שתזמינו מחברת ביתניתכבר מגיע מראש עם הבנייה אפשרית לתוספות עתידיות.

על כל יחידת בנייה ניתן להוסיף מבנה, קומה, חדר, גג או ליצור מרפסת אשר יכולים לשמש הן למגורים, הן להשכרה והן לבניית סטודיו או אולפן. תוספות הבנייה יכולות לשמש לאירוח, עבור ילדים החוזרים הביתה ועוד.

יתרונות

בנייה ידידותית לסביבה

במקום לזהם את הסביבה באמצעות מגוון חומרי בנייה, הבנייה הירוקה מתקיימת במפעל סגור וללא פליטת חומרים מזהמים לאוויר העולם, תוך שמירה על ניקיון ועל אוויר נקי.

שקט מוחלט

רמות הבידוד הגבוהות המובטחות במבנים של ביתנית מעניקות שקט מוחלט והפרדה טוטאלית בין קומות וחדרים. כך, גם אם תרצו להוסיף מבנה לצורך השכרה, החלק המושכר לא יהווה הפרעה.

הצבת המבנה בתוך יום אחד

בעוד שתוספות בנייה בשיטה המסורתית מצריכות השקעה של זמן ולא מעט רעש הנוצר בסביבה כתוצאה מבנייה ממושכת בשטח, תוספות בנייה המיוצרות במפעל אינן הופכות את שטח הבנייה לאתר פסולת סביבתי, אינן מסבות נזקים לסביבה, לא מייצרות רעשים בלתי פוסקים ומאפשרות שמירה על סדר יום שוטף.

בבנייה מסורתית, כל תוספת בנייה ולו הקטנה ביותר תצריך את בני המשפחה לחיות למשך מספר חודשים בתוך אתר בנייה ופועלים המסתובבים בבית בין החדרים החל משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. לחלופין, תצטרכו לחפש דירה אחרת למגורים עד לתום תהליך השיפוצים והבנייה, מה שטומן בחובו עלויות נוספות המתבקשות כתוצאה משכירת בית נוסף, תשלומים על הובלות, שינויים הנגזרים כתוצאה משינויים במקום המגורים ועוד.

הטיפול בבירוקרטיה

תוספות בנייה, כאמור, מצריכות היתרי בנייה מתאימים הניתנים בהתבסס על הגשת התכניות הרלוונטיות לתוספת, על פי המפרט הטכני המוגש לרשויות. במקום להתרוצץ בין חתימות ונותני אישורים, בביתנית מבצעים את כל התהליכים עבורכם.

המומחים של ביתנית דואגים לקבלת כל ההנחות שתוכלו לקבל בלי שאתם תצטרכו לזוז מהכורסה: את התכנון והתכנית האדריכלית מבצעים בתוך זמן מינימלי ומיד לאחר מכן מגישים את התכנית לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. את ההיתר עצמו מקבלים בתוך 8-14 חודשים.

מחיר ידוע מראש

הודות לשליטה המקסימלית בכל אחד משלבי הבנייה, ניתן כבר מראש לדעת מה יהיו מחירי הבנייה הסופיים, ללא "תקלות", "טעויות" או "הפתעות" שונות המאפיינות תהליכי בנייה מסורתיים.

בעוד שבבנייה המסורתית טעויות וחוסר תיאום בין אנשי מקצוע מובילים לעלויות נוספות המוחלות על הלקוח בסופו של דבר, בבנייה המודולרית של ביתנית כל התהליכים מתקיימים במקום אחד ותחת פיקוח כך שכל שלב נשלט ומנוהל על ידי מפקח מומחה מקומי המנצח על עבודתם של אנשי המקצוע השונים. בלי הפתעות מיותרות וללא עיכובים בביצוע.

זמן בנייה מתוכנן

לעתים רבות תאריך היעד לסיום הבנייה נדחה בעקבות פערים בין התכנון והביצוע וכן הבדלים בין התכניות על הנייר ובין המתבצע בשטח. הודות לעובדה כי כל תהליכי הבנייה מתקיימים במפעל, זמני הבנייה המתוכננים מראש מיושמים גם בזמן אמת ללא חריגות.

תוספות הבנייה שתוכננו על פי ציפיות הלקוח ונתונים מהשטח נמדדות על הסנטימטר ומונעות בעיות בהצבת המבנה בשטח הייעודי. הודות לרמות בידוד גבוהות – תוספות הבנייה הופכות את הבית שלכם לממלכה שכולה שקט ושלווה.

שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

כשהתקופה קשה – הבניה קלה

בתקופות קשות, כולנו צריכים תמיכה. מישהו שיחזיק את היד, מישהו שיהיה שם עבורנו, מישהו להניח עליו את הראש. מישהו שיגן עלינו מכל מה שקורה בעולם,

קרא עוד »
דילוג לתוכן