דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

בנייה מודולרית – הבחירה של קהילות חדשות

בנייה מודולרית – הבחירה של קהילות חדשות

עם הגידול הטבעי באוכלוסייה מוקמים יותר ויותר יישובים ברחבי הארץ. יישובים אלו נועדו לאכלס מספר הולך וגדל של משפחות צעירות, זוגות בתחילת דרכם וכן משפחות ותיקות יותר. היישובים ההולכים וממלאים את הארץ מצריכים עמידה בקצב בנייה מהיר, אך כזה שאינו מתפשר על האיכות. אלה בדיוק הצרכים עליהם עונה הבנייה המודולרית.

למה קבלנים מעדיפים בנייה מודולרית?

ביישובים ההולכים וגדלים מיום ליום יש צורך בבנייה העומדת בסטנדרטים גבוהים ביותר, ברמת דיוק מקסימלית. הנה כמה מהיתרונות ההופכים את הבנייה המודולרית לבחירה המועדפת על קבלנים:

קיצור זמני הבנייה

הבנייה המודולרית כשמה כן היא – בנויה על פי מודולים מוכתבים בתכנון אדריכלי קפדני המותאם לדרישות שהוצבו על ידי האדריכל, המהנדסים ומתכנני העיר/ היישוב. באמצעות שימוש במתודות עבודה מתקדמות, מהנדסי הבניין מצליחים להגיע ליעדים הרצויים במינימום זמן דרוש הודות ליישום טכניקות ושיטות יעילות, מיכון מתקדם ועבודה שיטתית מובנית.

דיוק מרבי הודות לשימוש במכונות מתקדמות

בעוד שיכולותיהם של הפועלים בשטח מועדות תמיד לטעות ברמה כלשהי, השימוש במיכון מתקדם מאפשר בנייה של מבנים מגוונים בצורות שונות ועל פי הזמנה – בדיוק מקסימלי עד לרמת המילימטר. מסיבה זו, תוצאות הבנייה המודולרית עומדות תמיד בדרישות הגבוהות ביותר ועוברות את כל המבחנים. הדיוק מאפשר בנייה מהירה ויסודית גם בתכנון וביצוע מבנים רבים המיועדים להתקנת בתי ספר, גנים, מוסדות מוניציפליים, מבנים קהילתיים ועוד.

בטיחות מקסימלית

העבודה בשטח מעמידה את צוות הפועלים בפני סכנות שונות ורבות מדי יום ביומו. את האחריות על פציעות המתקיימות בשטח נושאים הקבלנים, המהנדסים ומנהלי הפרויקטים. על מנת לצמצם נזקים ולהבטיח את השלמות הפיזית והנפשית של צוות העובדים – קבלנים רבים מעדיפים לשמור על מקסימום תנאים בטיחותיים בשטח, כאלה המאפשרים גם לעובדים וגם למנהלים את השקט הנפשי הדרוש.

עמידה בלוחות זמנים

בשל מיקסום יכולות השליטה בתהליך הבנייה המודולרית, קבלנים לא רק עומדים בלוחות זמנים קדחתניים אלא אף מקדימים את זמני הביצוע המתוכננים. בעידן בו יש צורך בלתי פוסק בבנייה בקצב גבוה, מרבית הקבלנים לא יוותרו על האפשרות לסיים את יעדי הבנייה בזמן ואפילו קודם לכן, תוך הקפדה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מיקסום רווחים

הודות לשימוש בחומרי גלם חסכוניים, הפחתת המשאבים המושקעים בבנייה למינימום בשל מעבר לבנייה במתחם סגור וייעודי וכן הודות לשיפור קצב העבודה והגעה לסטנדרטים גבוהים – הרווחים הסופיים של הקבלן נוסקים משמעותית, כמו גם המוניטין הנוצר הודות לעמידה בזמנים ואספקה של תוצר בסטנדרטים בין לאומיים.

שימוש בחומרים חסכוניים

ציוד בניה ידוע בהיותו יקר. חומרי הגלם הולכים ומתייקרים משנה לשנה, בין אם בשל מדיניות מיסוי, בין אם בשל העלייה בביקוש וסיבות נוספות. בבנייה המודולרית – המתוכננת למן המחשבה הראשונית בהתבסס על יעילות, חסכוניות ומיקסום רווחים. החומרים בהם נעשה שימוש הם שילוב של שיטת עבודה יסודית ללא פשרות על התוצר הסופי, כמו גם שיתוף פעולה עם יצרנים ברחבי העולם המתבססים על שיטות ייצור חסכוניות. כתוצאה מכך, תהליך הבנייה המודולרית מותאם כולו לחשיבה פוסט מודרנית המבוססת על תוצאות מהירות ויעילות.

ייעול תהליכי העבודה

מהנדסים, קבלנים וגם הלקוחות עצמם – יודעים כי תהליכי בנייה אורכים זמן. ברוב המקרים, תהליך הבנייה מתארך הרבה יותר ממה שהיה צפוי מלכתחילה. הטעויות, ההפתעות הבלתי רצויות, ה"ברזים" של אנשי מקצוע – כל אלו נחסכים בשיטת הבנייה המודולרית. קבלנים יודעים זאת ומסיבה זו מעדיפים בלב שקט את הבנייה המודולרית.

רוצים לשמוע פרטים נוספים? מוזמנים לפנות אלינו עם כל שאלה.

שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

ממ"ד עד הבית – כל מה שחשוב לדעת

התקופה הנוכחית מצריכה אותנו להיות זהירים, אבל לא רק: עלינו גם לדעת להיערך בהתאם למצבים שונים העלולים להיות מסוכנים לנו ולקרובינו. ההתקפות הממושכות מרצועת עזה

קרא עוד »
דילוג לתוכן