דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

ממ"ד עד הבית – כל מה שחשוב לדעת

התקופה הנוכחית מצריכה אותנו להיות זהירים, אבל לא רק: עלינו גם לדעת להיערך בהתאם למצבים שונים העלולים להיות מסוכנים לנו ולקרובינו. ההתקפות הממושכות מרצועת עזה משנות את פני המציאות היומיומית שלנו, מה שמצריך את כולנו להיערך בהתאם מבחינת ציוד, מזון, מגורים, תעסוקה ועוד.

בטוח שאתם בטוחים?

החדשות הטובות הן כי מרבית מתושבי הארץ מגלים ערנות ונערכים במגוון דרכים אפשריות למצב – בין אם באמצעות מעבר למגורים אצל ההורים, מעבר לעבודה מהבית (במשרדים לא ממוגנים), התגייסות לכוחות ההגנה, סיוע למפונים ועוד. החדשות הפחות טובות הן כי למרות שצפוי היה כי בשנת 2023 כבר לכל בית בישראל יהיה ממ"ד משלו.

מסתמא כי למרות החידושים הרבים בתחום הבנייה, עדיין יש בתים בישראל שאינם נבנים עם ממ"ד צמוד ואינם מגנים על דיירי הבית. למרות הבנייה המרובה בשנים האחרונות, ישנם עדיין לא מעט בתים ישנים וכאלה שנבנו ללא ממ"ד, או בתים שהממ"ד בהם, המקלט או המרחב המוגן הפכו להיות מחסן וכבר אינם יכולים להכיל את מספר בני האדם שצריכים להשתמש בהם במקרה של אסון.

חשיבות המיגון

המיגון בתקופה הנוכחית הוא לא עניין של שאלה: כולנו יודעים כי ברגע של סכנה, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו רצים למרחב המוגן הקרוב ביותר בלי לחשוב פעמיים. אבל מה עושים כשאתם גרים בבית שלכם ואין מרחב מוגן בקרבת מקום? ברגעים אלו, אתם לא רק שמים את עצמכם ואת משפחתכם בסכנה, אלא שאתם גם חשופים לרסיסים במקרה של נפילה ואפילו אם מדובר ביירוט מוצלח.

זאת, ועוד לא נגענו בהשלכות של חיים תחת סטרס מתמשך, הידוע בהיותו הגורם הראשי למחלות בעידן הנוכחי. ואם לא מספיק חרדות וסטרס כבר מציפים את התודעה שלנו, הרי שהמלחמה לא מוסיפה לנו נחת. בהינתן העובדה כי איש מאיתנו אינו יודע מתי המלחמה עתידה להסתיים, עלינו להצטייד בהתאם וליצור מרחבים מוגנים סביבנו במרחק גישה סביר בזמן אמת. הדרך הטובה, הפשוטה, המהירה והמשתלמת ביותר לעשות זאת הינה באמצעות בניית מרחב מוגן, או בשמו המקובל: ממ"ד.

להרגיש בטוחים בכל דקה

הודות לממ"ד, תוכלו להיות רגועים שאתם מוגנים ולא משנה מה קורה. המרחבים המוגנים עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של דרישות פיקוד העורף.

אם אתם עדיין בחרדות ולא מוצאים פתרון דיור ואפילו זמני – זה הזמן לפנות למומחים בתחום על מנת לקבל מענה בהקדם האפשרי. נכון להיום ניתן למצוא סוגים שונים מרחבים מוגנים בהתאמה לצרכים הייחודיים של כל בית אב:

בהתחשב במספר הנפשות בבית או בבניין, במידת הדחיפות שיש לצורך בהקמת ממ"ד, במרחק מהבית ובשטח הבית הקיים –ניתן להזמין מרחב מוגן מותאם אישית על פי אפשרויות תכנון שונות וכן בביצוע בהקדם האפשרי תוך שמירה והקפדה על הפרטים הקטנים ביותר.

הודות לעובדה כי תהליך הבנייה מתבצע כולו בשטח מפוקח וסטרילי, התוצאות בהתאם: מהנדס מקצועי המתמחה בתחום המרחבים המוגנים ובקיא בדרישות של פיקוד העורף מלווה כל שלב משלבי הבנייה ואמון על שיפור ומיקסום הבנייה לרמת בנייה בסטנדרטים בינלאומיים.

פתרונות המיגון החדשים הם לא רק היעילים ביותר מבחינת זמינות הבנייה והסטנדרטים, אלא לא פחות מכך גם במחירים האטרקטיביים ובאים לידי ביטוי בהיצע הנרחב העומד לרשות בונים פרטיים, חברות, קבלנים ואחרים.

הביקוש הגבוה לבנייה מהירה ויעילה של מרחבים מוגנים אפשר ליצרנים בתחום המיגוניות להציע  מגוון עצום של מבנים ממוגנים בעיצובים שונים, כאשר המבנה מגיע מוכן לביתכם בתוך זמן מוגדר מראש. את הממ"ד תוכלו להציב בחצר או בקרבת הבניין והיא מאפשרת שהות של עד עשרה אנשים.

אופציה נוספת העומדת לרשותכם היא מיגון חדר קיים בבית או הוספת ממ"ד. כל אחת מהאפשרויות עומדת לבחירתכם בהתאם לצרכים ולתקציב הקיים. אם אתם צריכים להתייעץ, לשאול, לברר, לא בטוחים לגבי הסטנדרטים, זמני הבנייה או המחירים –תמיד חשוב לפנות לאיש מקצוע לפני הרכישה.

בתקופה בה בכל רגע אנחנו יכולים להיות מופתעים ולא לטובה, עלינו להיות סופר אחראיים, להימנע מהגעה למקומות הומי אדם, לבדוק מה קורה עם האהובים עלינו, לא להסתובב בחוץ מעבר למה שחיוני עבורנו, לשמור על קרבה למרחבים מוגנים בכל עת ובאופן כללי – לשמור על משנה זהירות. אם גם אתם, כמו רבים אחרים בישראל, גרים בבתים לא ממוגנים, הכתבה הזו היא עבורכם. ואנחנו בביתנית כאן לשירותכם.

שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

כשהתקופה קשה – הבניה קלה

בתקופות קשות, כולנו צריכים תמיכה. מישהו שיחזיק את היד, מישהו שיהיה שם עבורנו, מישהו להניח עליו את הראש. מישהו שיגן עלינו מכל מה שקורה בעולם,

קרא עוד »
דילוג לתוכן