דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

הפתרון לעליית הריבית – מבנים מודולריים

זה לא סוד: עליית ריבית הפריים מקשה על קבלנים ויזמים בכל הארץ ליישם תכניות שהמתינו במגירה זמן רב. הריבית ההולכת ומאמירה מגבילה בתי אב רבים: משפחות כבר אינן ממהרות לרכוש דירה, מצב המותיר יזמים רבים עם היצע הגובר על הביקוש. הקונים, מצידם, מתפשרים על פתרונות ביניים. אבל למה להתפשר על דיור ממוצע כשאפשר לקבל את כל היתרונות בזמן, במקום ולפי התכנון? זה בדיוק מה שעושה שיטת הבנייה המודולרית.  

מה הם מבנים מודולריים?

מבנים מודולריים כשמם כן הם – מבנים המתאימים את עצמם לצרכים של המשתמש המתכנן. שלא כמו בבנייה המסורתית, הבנייה המודולרית עשויה רכיבים רכיבים המיוצרים במפעל ומיובאים לשטח הבנייה כשהם מוכנים להרכבה. שיטת הבנייה המודולרית מאפשרת למתכננים להגיע ליעדים משמעותיים הודות ליכולת לתכנן בדיוק את התוצאה הרצויה ואף להקדים את יעדי הזמנים. זו היא התשובה האידאלית להאטה בשוק הנדל"ן.

תנועת ההאטה הגיעה גם לשוק הנדל"ן

הזינוק בריבית הפריים מ-1.6% ל-5.25% מהווה את אחד השינויים המהפכניים בשוק הנדל"ן, ויש בכוחו להשפיע על כל המעורבים בתחום: יזמים, קבלנים ומהנדסים מתקשרים להוציא לפועל תכניות שממתינות כבר זמן רב על המדף. אמנם, כדי לגשר על הפער מנהלי פרויקטים רבים יוצאים במבצעי שיווק אטרקטיביים במטרה לקדם את המכירות ועם זאת, אין ספק כי רבים מתקשים ברכישת דירה.

אם לא די בקושי ברכישת דירה כשלעצמו, הרי שבשל מבנה היסודות ואופיים – קשה הרבה יותר לבצע שינויים בדירות קיימות כך שהקושי במציאת דירה ההולמת את צרכי המחפשים – נעשה מאתגר יותר. זוגות רבים מכתתים רגליהם בחיפוש אחר דירה שידם משגת תוך ויתורים משמעותיים על הציפיות והחלומות שלהם. זאת, בזמן שתכנון מבנים מודולריים בהתאמה ייחודית למה שהזמין הבונה יכול להוביל את הקונים לבנות את בית החלומות בלי להשקיע שקל מיותר ואפילו להישאר עם עודף.

היתרונות בתכנון מבנים מודולריים

בין שאתם משפחה יחידה ובין אם אתם מתכננים פרויקט שלם להרחבה ביישוב, בין אם מדובר בפרויקט ייחודי ובין שמדובר בסדרה של מבנים – הבנייה המודולרית היא הרבה יותר מבניית בית. בנייה מודולרית היא הגשמת החלום של רבים.

אלו הם חלק מהיתרונות המובטחים בבנייה המודולרית:

  1. עמידה בזמנים

בעוד שבשיטת הבנייה המסורתית אתם עלולים למצוא את עצמכם ממתינים חודשים לסיום הבנייה, מתמודדים עם בעלי מקצוע שלא מגיעים בזמן, מבטלים או לא מבצעים את העבודה כראוי, הבנייה המודולרית מבטיחה לכם כי הבית שחלמתם עליו יעמוד על רגליו בדיוק בתאריך שבו תכננתם ובמקרים רבים, הרבה לפני כן. העונג שבכניסה לבית שאותו עיצבתם במו ידכם עולה עשרות מונים על התסכול שבהמתנה לסיום בניית בית שרק מתעכב בשל אינספור אילוצים.

  • חסכון כלכלי משמעותי

הבניה המודולרית מבוססת על תכנון מדויק מראש. ככל שהתכנון מדויק יותר והתכניות ברורות יותר, כך הביצוע בפועל מתקיים בלי הפרעות והתוצאה היא מבנה לתפארת שהוא כל כולו פרי יצירתכם. זאת, מבלי לחרוג מהתקציב המקורי ומבלי ליפול להוצאות בלתי צפויות הנובעות ממעורבות של אנשי מקצוע.

  • פלקסיביליות מקסימלית

בבנייה המסורתית יש אך מעט מקום לעדכונים ושינויים בזמן הבנייה. מסיבות אלו, כל שינוי שמתבקש לביצוע לאחר תחילת הבנייה יכול להוות עיכוב משמעותי בתהליך, מה שמביא רבים להימנע מעריכת שינויים. בבנייה המודולרית, לעומת זאת, ניתן ליצור שינויים כבר בזמן התהליך עצמו כדי להתאים את המבנה לצרכים הייחודיים שלכם.

  • אקולוגיה במקום הראשון

המבנים המודולריים השונים נבנים בראש ובראשונה מתוך חשיבה על הרמוניה סביבתית, מה שמביא את המהנדסים לעשות שימוש בחומרים שאינם מזהמים. השימוש בחומרים לא מזהמים מסייע לתמיכה באקולוגיה.

  • מעורבות מלאה מ-א' עד ת'

מכירים את הרדיפה אחרי אנשי מקצוע? בפרויקטים הנבנים על פי שיטת הבנייה המודולרית אתם יכולים לשכוח ממרדפים מתישים אחרי אנשי מקצוע, אחרי המהנדס, האדריכל או מעצב הפנים. בכל שלב נתון, אתם מעורבים בתהליך הבנייה, יכולים להביע את דעתכם ולעצב את בית חלומותיכם בדיוק כפי שציפיתם.

יחידת דיור בבניה טרומית מודולרית
שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

ממ"ד עד הבית – כל מה שחשוב לדעת

התקופה הנוכחית מצריכה אותנו להיות זהירים, אבל לא רק: עלינו גם לדעת להיערך בהתאם למצבים שונים העלולים להיות מסוכנים לנו ולקרובינו. ההתקפות הממושכות מרצועת עזה

קרא עוד »
דילוג לתוכן