דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

הבנייה הקלה והבנייה הטרומית – האחות הקטנה והאחות הגדולה מבית הבנייה החדשה

אם בשנות ה-90 של המאה ה-20 הייתה האצה לכיוון בנייה קלה, הרי שעם השנים יותר ויותר אנשים מגלים כי הלכה למעשה, משהו פה חסר: הבנייה הקלה התגלה כלא אמינה, לא יציבה ובעיקר כזו המתמודדת עם בלאי מואץ והוצאות מתמשכות בטווח הארוך. ההשקעה הראשונית, כך התגלה, אינה יעילה ברובה. המסקנות לא אחרו לבוא ואחותה הקטנה של הבנייה הקלה, היא הבנייה הטרומית המודולרית, הולכת ותופסת את מקומה בהצלחה רבה.

חיים מהר, בונים מהר – איך עושים את זה נכון?

בשל האצת תהליכי בנייה וגידול האוכלוסין הטבעי, הביקוש לפתרונות דיור ברי קיימא הולך וגובר. טכנולוגיות חדשניות מנוצלות לבנייה יעילה, חכמה ואפקטיבית המנוצלת לטובת בנייה מקצועית ואיכותית במינימום זמן, מינימום השקעה ומקסימום תמורה.

הבנייה הקלה הפכה להיות שם נרדף לפתרון דיור מידי אשר לרוב מנוצל לטובת השקעות לצורך מינוף ההכנסה ויצירת הכנסה פסיבית. עם זאת, לבנייה הקלה גם יצא שם של בעלת מחירים כבדים: בלאי מואץ, הוצאות לא צפויות ובידוד לא איכותי.

המסקנות משלושה עשורים של בנייה קלה לא יורדות הופקו והביאו את המומחים בתחום הבנייה ליצור פתרונות הרבה יותר יעילים. אמנם, כבר לא מדובר בבנייה קלה אבל מבחינת מהירות הבנייה, איכות הבנייה והתוצאות הסופיות, נראה כי השיטה החדשה מנצחת בכל פרמטר.

אמנם, היא נולדה אחרי הבנייה הקלה אבל היא גם מבוססת על לקחים ומסקנות שהופקו בעשורים האחרונים וככזו, היא מתעלה על קודמתה בתנאי הבנייה ובאיכותה, במהירות הבנייה ובתוצאותיה: הבנייה הטרומית המודולרית, שלא כמו הבנייה הקלה המבוססת בעיקר על חיפויים שונים, מורכבת רובה ככולה מחומרים עמידים כגון בטון ובלוקים, העמידים בפני אסונות טבע, מצבי סיכון ובלאי טבעי הנגרם כתוצאה משימוש סביר, כמו גם בפני תופעות טבע שונות.

מה החוזק של הבנייה הטרומית?

הבנייה הטרומית המודולרית מבוססת על יציקות של אלמנטים מברזל ובטון, מה שמבטיח עמידות מקסימלית לתנאים משתנים ולאורך זמן.

מכפילים את הבידוד התרמי

שיטת הבנייה הייחודית מאפשרת הכפלה של הבידוד, הן בין המבנה ובין החוץ והן בין הקומות והחדרים בתוך הבית.

לכל אחד מהמבנים מעטפת תרמית המקיפה את השלד ומעניקה לו תכונות תרמיות  המאפיינות את הבנייה הירוקה. הודות למעטפת התרמית – חללי הפנים של הבית מבודדים לחלוטין ויוצרים חוויה הוליסטית של שקט ובית אינטימי ונעים.

מבחינה הנדסית, נוצרת יחידה סגורה של בטון וברזל העשויה חומרים מסיביים מאד ובשל כך, מעניקה הגנה מלאה למי שבתוך הבית.

שיטת הבנייה הטרומית המודולרית מאפשרת יציקה של יחידות מוגמרות במפעל המשונעות ישירות אל ביתו של הלקוח ומוקמות עוד באותו יום: כל תהליכי הבנייה מתקיימים במפעל עצמו וכתוצאה מכך, מבטיחים פיקוח מלא על כל שלב בתהליך.

ריכוז הבנייה במפעל מבטיחה כי כל שלבי הבנייה מתואמים אלו עם אלו, כך שנחסכים עיכובים המתרחשים תדיר בתהליכי בנייה מסורתית. יתרה מכך, יש עין מפקחת על כל אחד מתהליכי הבנייה בכל שלב משלבי הבנייה, כך שתמיד יש מי שינטר את שלבי הבנייה השונים: החל מבניית היסודות, דרך הנחת התשתיות, שלבי האינסטלציה והחשמל ועד לגימורים הסופיים – בכל עת נמצאת עין מפקחת.

לשטח עצמו מביאים את המבנה המוגמר כפי שהוא, כשהוא מוכן להנחה ולמגורים. ההתקנה כולה נמשכת לא יותר מיום אחד, כאשר אורך התהליך כולו – מתחילתו ועד סופו – נמשך לא יותר מארבעה חודשים, כשהבית כולל לא רק שלד, כי אם גם חלונות, ריצוף, שירותים ומקלחת, וכל מה שהלקוח הזמין במעמד התכנון.

ליווי מלא לכל אורך הדרך

בשל ההבנה של מורכבות תהליך בניית בית באופן פרטי, המומחים של ביתנית מעניקים ליווי מלא לבונים בית בשיטה הטרומית המודולרית: החל מהגשת התכניות ועד לכניסה הסופית הביתה, ובינינו – אנחנו פה גם אחרי: המומחים של ביתנית מלווים אתכם לאורך כל הדרך עם כל שאלה, בקשה או צורך בדיוק הבנייה.

הודות לליווי המלא של צוות ביתנית, לא תצטרכו לכתת רגליכם בין מוסדות שונים, לרוץ כדי לקבל חתימות רלוונטיות ואישורים. הניסיון שלנו בתחום עומד לרשותכם כך שתוכלו לקבל את האישורים במינימום זמן.

שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

ממ"ד עד הבית – כל מה שחשוב לדעת

התקופה הנוכחית מצריכה אותנו להיות זהירים, אבל לא רק: עלינו גם לדעת להיערך בהתאם למצבים שונים העלולים להיות מסוכנים לנו ולקרובינו. ההתקפות הממושכות מרצועת עזה

קרא עוד »
דילוג לתוכן