דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

בנייה מתועשת

משחר ההיסטוריה ועד ימינו אנו, נדל"ן, או שטחים זמינים, הינם המשאבים עליהם נלחם האדם יותר מכל. לאדמה יש ערך יביל בר קיימא, שאינו מושפע בצורה קיצונית מתנודות כלכליות או פוליטיות ומספק הכנסה יציבה ובטוחה.

בקצב החיים המודרני והתהפוכות ההולכות ומתרבות, בד בבד עם הדרישות ההולכות וגוברת מכל משפחה, יותר ויותר קשה לשמור על רמת חיים גבוהה. אז איך עושים את זה בכל זאת?

כתבה קצרה שתמנע לכם טעויות ארוכות טווח.

חיים מהר, עובדים לאט

קצב החיים המהיר מכתיב את ניהול החיים ובעוד שרמת החיים בתרבות המערבית הולכת ועולה, גם ההוצאות השוטפות הולכות ומתרבות. כדי לשמור על רמת חיים גבוהה, עלינו לייצר לעצמנו מקורות הכנסה ראויים, יציבים ובטוחים. במציאות הזו, קצב החיים הולך ועולה ומאידך משך הזמן בו פרויקט בנייה מושלם הולך ומתארך, הולך ומסתבך.

עודף בירוקרטיה או קיצורי דרך? מה עושים כאשר שתי האופציות לא רצויות

אז מצד אחד קצב החיים מכתיב לנו דרישות הולכות ומתרבות בכל יממה חולפת ומצד שני, רפורמות בתחום הבניין הופכות כל פרויקט בנייה למורכב ומסובך פי כמה.

נכון להיום האישורים הנדרשים בכל פרויקט בנייה תלויים ברשויות חיצוניות כמו פיקוד העורף, רשות הכיבוי, תאגיד המים וכן מחלקות שונות של הרשות כמו מחלקת התנועה, מחלקת התשתיות, מחלקת התברואה ואחרות. תהליכים אלו אורכים זמן רב והופכים את התהליך כולו לכמעט בלתי אפשרי. איך מקצרים תהליכים? מסתבר כי אפשר לעשות זאת בפשטות.

הפתרון: בנייה מתועשת להתפתחות מואצת

מדינת ישראל מצויה במגמת התפתחות מואצת כבר מספר עשורים. צפיפות האוכלוסין ההולכת וגוברת מעלה ביקוש עצום לשטחי מגורים ואלו לא תמיד זמינים עבור הצעירים שעוד לא ביססו את עצמם. במקביל, צפיפות האוכלוסין ההולכת וגוברת גורמת ליותר ויותר צעירים וזוגות לחפש אחר פינה של שקט משלהם. הפתרון האידאלי עבור רבים הוא: בנייה מתועשת.

בנייה מתועשת – ההבטחות הגדולות, האותיות הקטנות

הרבה נאמר על הבנייה המתועשת ולמעשה, היא מלווה אותנו במציאות הישראלית ולא מאתמול: הצורך בפתרונות דיור מהירים הולך וגדל ואיתו מתפתחות טכניקות הביניה המהירה.

שיטת הבנייה המתועשת – יסודות

שיטת הבנייה המתועשת כשמה כן היא, מתודה לבנייה תעשייתית החוסכת תהליכי ייצור מרובים ומקצרת תהליכים וזמני עבודה. השיטה מבוססת על עיקרון אחד: מודולריות. השיטה המודולרית מתבססת על הרכבת חלקים קטנים המתוכננים על פי הזמנה מבעוד מועד. החלקים השונים מגיעים מוכנים לאתר הבנייה כך שבמקום, ניתן להרכיב אותם בפשטות, ביעילות ובתוך זמן קצר ללא שימוש בחומרים רטובים (מלט, בטון וכיו"ב). האלמנט היחיד בו נעשה שימוש בבטון הוא הריצוף.

שיטת הבנייה הקלה הביאה לשינוי תפיסת הבנייה בישראל: במקום להשקיע מאות אלפי שקלים בתהליכים הנמשכים שנים רבות, מערבים אינטראקציות מגוונות עם אנשי מקצוע שאין קשר ביניהם ומצריכים התעסקות בלתי פוסקת עם גורמים שונים בתחום הבנייה, שיטת הבנייה הקלה מאפשרת להוסיף או לבנות מחדש כל מה שעולה על דעתכם: מרפסת, בניית יחידת דיור על גג הבית, תוספות של חדרים, שיפוצים כלליים ועוד.

יותר ויותר בעלי נכסים תופסים את הקלות הבלתי נסבלת של יצירת הכנסה פסיבית בתוך זמן קצר וללא כאבי ראש מיותרים. איך זה קורה? פשוט! באמצעות שיטת הבנייה המתועשת תוכלו להגדיל את ההכנסה החודשית בתוך מספר חודשים ולהגיע לרמת חיים גבוהה יותר.

הבנייה המתועשת מעמידה לרשותכם מגוון עצום של אפשרויות לבניית בית החלומות שלכם במינימום זמן ובירוקרטיה: החל מצימרים מודולריים מעוצבים ומוכנים מראש, דרך מבנים לצרכים תעשייתיים בהתאמה אישית ועד לתכנון תוספות למבנים קיימים על פי בקשה. התהליך הוא כולו שלכם: אתם מדמיינים את בית החלומות שברצונכם לבנות ואנחנו מלווים אתכם לכל אורך הדרך עד להשגת התוצאה שחלמתם עליה.

שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

ממ"ד עד הבית – כל מה שחשוב לדעת

התקופה הנוכחית מצריכה אותנו להיות זהירים, אבל לא רק: עלינו גם לדעת להיערך בהתאם למצבים שונים העלולים להיות מסוכנים לנו ולקרובינו. ההתקפות הממושכות מרצועת עזה

קרא עוד »
דילוג לתוכן