דלג לתוכן דלג לפוטר

אמנותי

בנייה ירוקה – הירוק מתחיל בתוכי

אם שמירה על הגלובוס חשובה לכם, מסתבר שיש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להבטיח שהבית שלכם יזהם קצת פחות. איך עושים זאת? בביתנית לוקחים את צמצום הפגיעה בכדור הארץ לסטנדרטים חדשים ומשפרים את איכות הבנייה למקסימום חסכון, מינימום צריכה.

הבנייה הירוקה של ביתנית משפרת את איכות החיים לא רק ברמה היומיומית, אלא לא פחות מכך באמצעות צמצום הפגיעה הכוללת; החל מהסביבה הקרובה אליכם ועד צמצום הפגיעה הכללית באטמוספירה.

איך אתם יכולים לבנות בית חסכוני וירוק? הבה נצלול למפרט הייחודי של הבנייה בביתנית, ההופך כל מטר מרובע בבית לעוד ריאה ירוקה בגלובוס:

צמצום הוצאות חימום וקירור

המאמצים לצמצום צריכת חשמל הביאו להתקנת תקנות וחוקים שונים שנועדו לשמור עלינו מפני בזבוז וגרימת נזקים מתמשכים לאטמוספירה. אחד המאמצים הללו בא לידי ביטוי בתקן הישראלי לבידוד תרמי של בניינים (ת"י 1045).

התקן הישראלי לבידוד תרמי מחלק את ישראל לארבעה אזורי אקלים המסומנים באותיות א' עד ד', כאשר אזור א' הוא בעל הדרישות הקלות ביותר ואזור ד' הוא בעל הדרישות החמורות ביותר:

אזור א' – תל אביב והסביבה

אזור ב' – באר שבע

אזור ג' – ירושלים

אזור ד' – אילת

סיווג האזורים הינו חיוני בתחום הבנייה, המצריך מאנשי המקצוע בתחום להתאים את דרגות הבידוד לצרכי האקלים האזוריים. בכל אחת מעונות השנה קיים משטר אקלים שונה המחייב בתורו את הבונים ליצור מערכות אנרגטיות המותאמות לתנאי האקלים הרלוונטיים לאותה תקופה ולחלקים ספציפיים במבנה.

התקן (המצוין באות R) מסמל את רמת המוליכות התרמית באותו אזור מסומן ובהתאם למדד המוליכות התרמית נקבעת רמת הבידוד הנדרשת במטרה לצמצם למינימום את עלויות האנרגיה הנדרשות להשקעה עבור חימום.

בביתנית מקפידים על בנייה העומדת לכל הפחות בסטנדרטים הגבוהים ביותר בכל אחד מאזורי התקן. המהדרין אף מוזמנים "לחצות" את תו התקן ולהפחית עוד יותר את ההוצאות על חימום או קירור, באמצעות טכנולוגיה המיושמת נכון להיום, על ידי חברת ביתנית בלבד.

בידוד מעבר לתו התקן

עבור המקפידים על חסכון אנרגטי ועבור אלו השואפים למקסם את השמירה על האטמוספירה למקסימום, פיתחו המהנדסים של ביתנית טכנולוגיה ייחודית המבוססת על הוספת שכבה פנימית היוצרת בידוד סנדביץ', בנוסף לבידוד החיצוני המהווה את הסטנדרט ובידוד פנימי המביא ליצירת בית נטרלי לחלוטין מבריחה או כניסה של חום/ קור.

יתרונות

  • עלויות אנרגיה נמוכות
  • הפחתה של 20%-50% בעלויות חימום
  • יצירת בידוד כפול במבנים דו קומתיים
  • תקרה מבודדת ובמקביל – רצפה מבודדת

המפרט הטכני

איך זה נראה הלכה למעשה?

נכון להיום, בין שתי קומות קיימת הפרדה של משטח בטון. בבנייה בעלת הבידוד הכפול נוסף על שתי שכבות בטון ישנה "שכבת אוויר" המבודדת לחלוטין את הטמפרטורה בתוך המבנה מהטמפרטורה המצויה מחוצה לו.

כל אחת משכבות הבטון רוחבה 16 ס"מ וביניהן שכבת אוויר של 5 ס"מ.

שקט

כולנו צמאים למעט שקט, האם לא כך? במיוחד בעידן בו כמעט בכל מקום יש רעשים מכל סוג אפשרי: רעשי בנייה, רעשי כבישים ותחבורה, רעשי מנועים שונים ותעשייה, מכשירים חשמליים ומדיה דיגיטליים, שכנים ומה לא?

מה הפלא שכולנו צמאים למעט שקט? הודות להכפלת ערכי הבידוד, המבנים הנבנים בביתנית מאפשרים לכם להפוך את ביתכם לממלכה פרטית משלכם: אתם נכנסים הביתה ויכולים לשכוח מהעולם שבחוץ…

הבידוד הכפול מבודד לא רק את הרעשים החיצוניים, אלא לא פחות מכך גם רעשים העוברים בין חדרי הבית ובין קומותיו. כך, אם באחד החדרים מושמעת מוסיקה או שהשוכרים מלמעלה הולכים על עקבים/ גוררים כסאות – אתם לא תשמעו כלום. הפרדה מוחלטת בין הקומות ובין החדרים.

לפיכך, כל אחד מהמבנים הנבנים על ידי ביתנית הינו בעל מסה גדולה דיה המספקת את הבידוד הדרוש ליצירת שקט מוחלט.

התחשבות סביבתית – שקט וניקיון

כבר אי אפשר לברוח מהתופעה: בכל אזורי הארץ, רעשי בנייה הפכו להיות חלק מהסטנדרט. לא בשיטת הבנייה של ביתנית: במקום לסבול במשך חודשים ארוכים מרעשי בנייה, מכונות וקידוחים, בביתנית כל תהליכי הבנייה מתרחשים בשטח התפעולי ואילו השטח הייעודי להצבת הבית "מרעיש" ליום אחד בלבד. יום אחד בלבד!

בתוך יום, הבית החדש שלכם יוצב במקומו הייעודי

נוסף על כך, במקום למלא את הסביבה בפסולת אינסופית של שיירי בנייה קודמים, מלט ובטון, כבלים חשמליים ועוד, שטח הבית נותר נקי לכל אורך תהליך הבנייה: אין תנועה של פועלים בשטח, אין משאיות שחוצות את הרחוב לאורך היום– כל התהליך מתקיים במפעל.

התאמה אישית

יתרון משמעותי של הבנייה הירוקה הוא אפשרות ההתאמה האישית של הבידוד על פי מאפייני הסביבה/ המבנה וייעודי השימוש של החדרים השונים. באופן זה למשל, חדר הפונה ישירות אל אור השמש ועתיד לספוג יותר חום יכול לקבל בידוד כפול ואילו יתר חדרי הבית יבודדו בבידוד רגיל.

עלויות

העלויות המאפיינות את הבנייה המבודדת בבידוד הכפול מחושבות לפי מחיר בסיס בהתאמה לצרכים הייחודיים של כל לקוח ולקוח. הפרמטרים המשפיעים על התמחור כוללים את רמות הגמר, רמות הבידוד, סוג הקרקע, המיקום הגאוגרפי של הבית וגודלו. כדי לקבל מחיר המבוסס על התאמה לצרכים האישיים שלכם, מוזמנים לפנות כבר עכשיו.

שתף את המאמר הזה:
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
חזרה לדף הבלוג הראשי

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

כשהתקופה קשה – הבניה קלה

בתקופות קשות, כולנו צריכים תמיכה. מישהו שיחזיק את היד, מישהו שיהיה שם עבורנו, מישהו להניח עליו את הראש. מישהו שיגן עלינו מכל מה שקורה בעולם,

קרא עוד »
דילוג לתוכן